Enyhe tünetekkel a hivatalos rezidenciáján lábadozik Fumio Kisida japán miniszterelnök, aki a hivatala tájékoztatása szerint elkapta a koronavírust.
A kormányfőnek szombat este óta van enyhe láza, és köhög, majd vasárnap reggel végezték el rajta a koronavírus-tesztet, és ennek eredménye helyi idő szerint délutánra pozitív lett - tette hozzá Fumio Kisida hivatala.
Az eredeti terv szerint a 65 éves Fumio Kisida hétfőn állt volna újra munkába egyhetes nyári szabadsága után, amelyet családjával töltött - írta a Kyodo hírügynökség.
Japánban az utóbbi hetekben újra fellángolt a koronavírus-járvány, de a halálesetek száma alacsony.




