Rendkívüli kormányinfó lesz délután

Belföld
  • 2022.07.13. - 13:03
Cikk borítókép
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő és Gulyás Gergely, a Miniszterelnökség vezetője a pénteki KormányinfónMH/Török Péter

Ma 15:30-tól rendkívüli kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter - írta  Facebook-oldalán Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.

A miniszterelnök sajtófőnöke arról tájékoztatott, hogy Orbán Viktor összehívta a kormánykabinetet az európai energia-veszélyhelyzet miatt. 

Az ukrajnai háború következtében emelkednek az energiaárak, és az elmúlt napokban világossá vált, hogy az őszi-téli időszakban nem lesz elegendő gáz az Európai Unió országaiban.

A háborús energiaárak és az európai energiaellátási problémák Magyarországra is kihatnak, ezért Orbán Viktor miniszterelnök szerda reggelre a Karmelita kolostorba összehívta a kormánykabinetet, amelynek tagjai a szakmai kabineteket vezető miniszterek.

A most bejelentett kormányinfón az itt született döntésekről biztosan szó lesz, ahogy jó eséllyel a tegnap megszavazott új kata törvény kapcsán is elhangzik majd érdemi információ.

Reklám