Úgynevezett Magnyitszkij-törvény tervezetét fogadta el a cseh kormány, amely lehetővé teszi büntetőintézkedések kiszabását az emberi jogokat megsértő személyek ellen.
Ez felhatalmazná a kormányt arra is, hogy szankciós listára helyezze a terrorizmusban vagy kibertámadásokban érintett személyeket. Az első Magnyitszkij-törvényt az Egyesült Államokban fogadták el 2012-ben, Szergej Magnyitszkij orosz ügyvédről nevezték el, aki 2009-ben börtönben halt meg Oroszországban.
A 2016-os globális Magnyitszkij-törvény pedig lehetővé teszi az Egyesült Államok számára, hogy szankciókkal sújtson bárkit, aki állami tisztviselőként felelős az emberi jogok megsértéséért.




