Megkezdi a munkát Orbán Viktor következő kormánya, miután ma délután esküt tettek a kabinet tagjai az Országgyűlésben.
Kedden, 16 óra után megalakult Orbán Viktor ötödik kormánya. Először ismertették Novák Katalin átiratát a miniszterek kinevezéséről, akiket az alaptörvény szerint a kormányfő javaslatára a köztársasági elnök nevezett ki.
Ezt követően Orbán Viktor bemutatta új kormányának a minisztereit a Tisztelt Ház előtt, majd a kormányfő beszédet is mondott.
Ezután a miniszterek letették az esküt, amivel hivatalosan is megalakult az új kormány, melynek összetételét és szerkezetét az előttünk álló négy év feladataiból vezették le.
Galériánk kattintással, pöccintéssel lapozható!
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda







