Izrael elnöke is gratulált Orbán Viktornak

Külföld
  • 2022.04.07. - 18:44
Cikk borítókép
Jichák Herzog, Izrael államfőjeLUDOVIC MARIN / POOL / AFP

Jichák Herzog, Izrael államfője is gratuláló levelet küldött Orbán Viktornak a Fidesz-KDNP nagyarányú, kétharmados választási győzelméhez; írásában Izrael barátjának és szövetségesének nevezte Magyarországot - tájékoztatott csütörtökön Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

Herzog elnök Izrael Állam és az izraeli nép nevében szívélyes gratulációját fejezte ki, leszögezve: Magyarországot és Izraelt értékes baráti kapcsolatok kötik össze. Hangsúlyozta a két ország jelentőségét egymás életében, különös tekintettel az Izraelben igen élénk magyar kultúrára, valamint a zsidó közösség mélyen gyökerező és jelentős szerepére Magyarország múltjában és jelenében.

Izrael elnöke kifejezte nagyrabecsülését Orbán Viktornak az országa iránti elkötelezett szolidaritásért. Megköszönte, hogy Magyarország mindig kiáll Izrael mellett a nemzetközi fórumokon, és így megingathatatlan szövetségesként és barátként tarthatják számon hazánkat - ismertette a levél tartalmát Havasi Bertalan.

Reklám