„Devictus vincit", azaz legyőzetve győz – emlékezett meg közösségi oldalán Orbán Viktor miniszterelnök az 1956-os forradalom és szabadságharc leveréséről.
A bejegyzéshez egy fényképet is mellékelt, „Hallgatnak a harangok" felirattal. A nemzeti gyásznapon az Országház előtti Kossuth Lajos téren katonai tiszteletadás mellett, Ruszin-Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség parancsnoka jelenlétében felvonták, majd félárbócra engedték Magyarország nemzeti lobogóját az 1956-os forradalom és szabadságharc leverésének 65. évfordulóján. A Parlamentre a fekete gyászzászlót is kitűzték.
Országszerte tartottak megemlékezéseket és gyújtottak gyertyát a forradalom áldozataira emlékezve. Áder János köztársasági elnök lerótta kegyeletét, és virágcsokrot, valamint koszorút helyezett el a rákoskeresztúri Új köztemető 298-as, illetve 301-es parcellájában.
MH / Purger Tamás






