Ferenc pápa PSG-mezt kapott Messitől

Krónika
  • 2021.10.23. - 10:33
Cikk borítókép
Ferenc pápa a Szent Márton-dómban, PozsonybanAFP

Ferenc pápa köszönetet mondott honfitársának, Lionel Messinek, amiért megajándékozta őt új klubcsapata, a Paris Saint-Germain mezével.

„Lionel Messi, kedves testvérem, köszönöm a mezt és az aláírást. Köszönöm, hogy továbbra is a földön jársz. Maradj ilyen. Isten áldjon, mindig számíthatsz rám” - mondta a katolikus egyházfő egy pénteken nyilvánosságra hozott videóüzenetben.

A mezt Jean Castex francia miniszterelnök adta át Ferenc pápának a Vatikánban. Messi azt írta a trikóra: Ferencnek, sok szeretettel.

Az argentin sztár már a Barcelonánál töltött évei alatt is többször ajándékozott mezt a szentatyának, aki nagy futballrajongó, a kedvenc csapata pedig a Buenos Aires-i San Lorenzo.
 

Reklám