Elhunyt Olescher Tamás festőművész

Alkotásaiban harmóniára törekedett

Kultúra
  • 2021.09.16. - 04:34
Cikk borítókép
Olescher TamásFacebook

Életének hatvanhetedik évében elhunyt Olescher Tamás Munkácsy-díjas festőművész, díszlettervező, performer – közölte a család tegnap. A tájékoztatás szerint az alkotót hosszan tartó betegség után kedden érte a halál.

A művész 1995 óta irányította a II. Kerületi Önkormányzat fenntartásában működő Vízivárosi Galériát. Alkotóként az emberi élet értelme foglalkoztatta. Művei egyszerre mélyen szakrálisak, élénk színviláguk ugyanakkor az élet ősi, népies, elemi erejű igenléséről tanúskodnak. Művészetének egyik kulcsszava a harmónia.

Művei hazai közgyűjteményekben, a Magyar Nemzeti Galériában, a Szombathelyi Képtárban és a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban találhatók. Németországban is több közgyűjtemény őrzi munkáit. Képzőművészeti tevékenysége elismeréseként 2019-ben részesült Munkácsy Mihály-díjban.

Reklám