A V4-tagállamok külügyminiszterei üdvözölték a mini Schengen létrehozását

Külföld
  • 2021.07.30. - 20:39
Cikk borítókép
A V4-tagállamok külügyminiszterei egyúttal leszögezték: továbbra is támogatják az uniós bővítési folyamat felgyorsításátFacebook/Szijjártó Péter

A visegrádi csoport (V4) tagállamainak külügyminiszterei, Szijjártó Péter magyar, Jakub Kulhánek cseh, Ivan Korcok szlovák és Zbigniew Rau lengyel külügyminiszter  üdvözölte a mini Schengen létrehozását  Szerbia, Albánia és Észak-Macedónia között - tájékoztatta az MTI-t pénteken a Külgazdasági és Külügyminisztérium.

A tárcavezetők szerint egy ilyen szoros együttműködés a nyugat-balkáni országok között hozzájárul a térség stabilitásához és fejlődéséhez.

A V4-tagállamok külügyminiszterei egyúttal leszögezték: továbbra is támogatják az uniós bővítési folyamat felgyorsítását.
 

Reklám