Eddig 5 389 058 embert oltottak be Magyarországon

Krónika
  • 2021.06.18. - 08:56
AstraZeneca, vakcina, oltás, fecskendő, koronavírus
Oltáshoz készítik elő az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű, koronavírus elleni vakcináját a budapesti Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban 2021. május 4-énMTI/Balogh Zoltán

Meghalt 2 idős, krónikus beteg, és újabb 106 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken, kiemelve: eddig 5 389 058 embert oltottak be Magyarországon, közülük 4 360 313-an már a második adag vakcinát is megkapták.

Péntek reggelre 807 428-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 29 950-re, a gyógyultaké 734 627-re emelkedett.

Az aktív fertőzöttek száma 42 851. Kórházban 289 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 43-an vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 4044-en vannak, a mintavételek száma 6 033 519-re nőtt.

Reklám