Felújították a Wekerle sírkertet

Krónika
  • 2021.06.02. - 16:10

A Nyáregyházán található Wekerle sírkert felújítási munkálatai 2020. novembertől folytatódtak az MNB támogatásának köszönhetően.
 

A felújítás során díszkapuval, kerítéssel, belső utakkal, növényzettel, világítással kialakított sírkert valósult meg. A járványhelyzet által előállt akadályok ellenére a megkezdett munkálatok 2020. novemberben folytatódtak és ütemezés szerint haladtak.

A felújított Wekerle Sírkert ünnepélyes átadására 2021. június 05-én, szombaton 11.00 órai kezdettel kerül sor a Nyáregyházai Római Katolikus Plébánián. 

Szentimisét tart Marton Zsolt, a Váci egyházmegye megyéspüspöke. Ünnepi beszédet mond Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, a továbbiakban a Wekerle család történelmi szerepét méltatja Buza Ernő, a Wekerle Sándor alapítvány alelnöke, majd a Wekerle leszármazottak részéről beszédet mond Patay Géza, ifjabb Wekerle Sándor unokája.

Reklám