Időben visszataláltunk a vidék gyökereihez hazánkban

Új beruházási pályázatok

Gazdaság
  • 2021.05.12. - 01:40

Hazánk azért tudta átvészelni a koronavírus-járvány nehézségeit, mert „időben visszataláltunk a vidék gyökereihez” – mondta az agrárminiszter Sombereken.

Nagy István az állattartó telepek fejlesztését szolgáló pályázat támogatói okiratainak átadásán hangsúlyozta: a gazdák, élelmiszer-termelők, agrárvállalkozók fáradhatatlanul, folyamatosan gondoskodtak arról, hogy minden magyar család asztalára egészséges, természetes, tápanyagokban gazdag élelmiszer kerüljön.

Ez az a helytállás, amely a magyar agráriumot és élelmiszeripart stratégiai ágazattá emelte, az ágazatot, amelynek termelése nem csökkent, hanem nőtt a járvány alatt. A miniszter kiemelte, hogy a gazdák, agrárvállalkozók és élelmiszer-termelők munkája felbecsülhetetlen. A nagy érdeklődésre tekintettel újabb pályázatokat írtak ki.

Kapcsolódó cikkek
Reklám