A diákok 90 százaléka megjelent hétfőn az iskolákban

Belföld
  • 2021.05.11. - 17:42
iskolanyitás, újranyitás, iskola, diákok, tanulók
Iskolanyitás a budapesti Városmajori GimnáziumbanMH/Purger Tamás

Hétfőn az érintett diákok 90 százalékos jelenléte mellett indult újra az oktatás az általános iskolák felső tagozataiban és a középiskolákban - jelentette be Facebook-posztjában Kásler Miklós kedden.

Az emberi erőforrások minisztere tudatta: a magas jelenléti arányok visszaigazolják a célt, hogy az aktuális járványhelyzet fényében hazánk az élet valamennyi területén, így a köznevelésben is, fokozatosan újraindulhasson.

„Ennek kulcsa azonban továbbra is az emberek minél nagyobb arányú átoltottsága, amihez rövidesen már a 16-18 év közötti honfitársaink is hozzájárulhatnak. Arra biztatom a fiatalokat is, hogy jelentkezzenek és éljenek az oltás lehetőségével!” - írta Kásler Miklós.

Reklám