A bajnok Ferencváros 2-1-re nyert a Budapest Honvéd vendégeként az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójának szombati játéknapján.
Szerhij Rebrov vezetőedző együttese ezzel megdöntötte saját 76 pontos csúcsát - a jelenlegi rendszerben a 2015/16-os idénytől játszanak a csapatok - és a kapott gólok tekintetében (22) is rekordot ért el.
1 / 4
MH/Katona László
Fotó: MH/Katona László
A találkozó elején a sorozatban harmadik bajnoki címét megszerző Ferencváros irányított és veszélyeztetett többször is, de a lehetőségek kimaradtak, illetve Tujvel védett. Az első játékrész közepére "felébredt" a Honvéd, néhány ígéretes ellentámadást vezetett, és a hajrában Eppel némileg szerencsés góljával megszerezte a vezetést.
A második félidő közepén Szerhij Rebrov hármas cserével rázta fel bajnokcsapatát, a zöld-fehérek játéka pedig valóban megélénkült, és a kispadról érkező Isael révén a 83. percben egyenlítettek, majd a másik csere, Boli góljával megfordították a találkozót, megszerezve ezzel a három pontot.