Moszkva kiutasított tíz amerikai diplomatát

Külföld
  • 2021.04.21. - 16:15
Orosz zászló, amerikai zászló, Oroszország
Moszkva kiutasított tíz amerikai diplomatátAFP/Yuri Kadobnov

Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánított tíz amerikai diplomatát - közölte szerdán az orosz külügyminisztérium.

Az érintetteknek május 21. éjfélig kell el elhagyniuk az országot. Az indoklás szerint a döntés tükörválasz „az amerikai félnek a washingtoni orosz nagykövetség és a New York-i orosz főkonzulátus egy sor munkatársa elleni ellenséges fellépésére”.

Az erről szóló jegyzéket szerdán adták az amerikai követhelyettesnek az orosz diplomáciai tárcánál.
 

Reklám