Életének 86. évében elhunyt Törőcsik Mari, a Nemzet Színésze és a Nemzet Művésze. A háromszoros Kossuth-, kétszeres Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színművésznőtől a Nemzeti Színház Hajóorrában felállított emlékhelyen vesznek búcsút barátai, tisztelői, csodálói.
Az emlékhelyen pénteken 21 óráig lehet elbúcsúzni tőle. A továbbiakban pedig a hét minden napján 10 és 21 óra között.
A Nemzeti Színház közleményében leírta, Törőcsik Mari kedvence a sárga rózsa volt, így ezzel a virággal emlékezhetnek rá.
Galériánkban a kép szélére kattintva váltogathat a fotók között.
MH/Papajcsik Péter







