Az Európai Zöld Párt újabb támadást intézett a magyar gazdák ellen a kelet-közép-európai országok mezőgazdasági rendszerét bíráló 82 oldalas jelentésével – közölte tegnap Nagy István agrárminiszter a távirati irodának adott közleményében.
A jelentés azokra a tényekre nem tér ki, amelyek visszaigazolják azt, ahogyan a Fidesz–KDNP-kormány a 2002 és 2010 között kialakított, a nagyüzemi lobbi számára kedvező birtokpolitikai és támogatási rendszert alapjaiban változtatta meg a gazdálkodók javára.
Hozzátette: míg Magyarországon 2010-ben 2,5 millió hektáron gazdálkodtak az egyéni gazdaságok, addig 2019-ben már több mint 3,2 millió hektáron. Az agrárpolitika gerincét a kis- és középgazdaságokat erősítő döntések és támogató intézkedések építik fel, amelyet a gazdatársadalom értékel és elismer – hangsúlyozta Nagy István.




