Kibertámadás ért több kormányzati portált

Belföld
  • 2021.01.26. - 17:05
Cikk borítókép
mh

Az elmúlt napokban összehangolt, fejlett kibertámadás-sorozat ért több hazai kormányzati portált, fennakadást okozva egyes honlapok működésében – olvasható a Kormány.hu-n.

Mint írják, a támadások többnyire külföldi IP címekről érkeztek, elsőszámú célpontjaik a kormányzati és közigazgatási ügyintézési portálok voltak.

Kiemelik, a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató (NISZ) Zrt. szakemberei folyamatosan dolgoznak a támadások elhárításán és a szolgáltatások zavartalan működésének biztosításán. Részletesen vizsgálják a támadások körülményeit, valamint megteszik  a szükséges jogi lépéseket is.

Reklám