A parti őrség búvárjai a Nápolyhoz közeli Sorrento öblében találtak rá egy élettelen bálnára még vasárnap.
A cet zavart állapotú borja vezette őket oda. Nem sokkal később a tetem a vízfelszínre emelkedett. A 70 tonnás állat maradványait szerdán sikerült kiemelni a vízből. Az akcióban két hajó is részt vett. A parti őrség szerint valószínűsíthető, hogy a régióban soha ekkora bálna nem vetődött még partra. Az állatot később felboncolják, hogy megtudják, mi okozhatta a pusztulását, és azt is tervezik, hogy a csontvázát kiállítják majd egy múzeumban.






