Még két hétig lehet jelentkezni a zöldprogram előminősítésére

Új eszközök, technológiai rendszer

Gazdaság
  • 2021.01.19. - 04:06

Február elsejéig jelentkezhetnek a vállalkozások a Zöld Nemzeti Bajnokok program tízmilliárd forintos keretösszegű pályázatára, amelynek célja az egyszer használatos és egyes egyéb műanyagtermékek forgalomba hozatalának betiltásában közvetlenül érintett mikro-, kis- és középvállalkozások technológiaváltásának és kapacitásbővítésének támogatása – közölte tegnap az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Mindannyian tiszta országot szeretnénk, így közös érdekünk, hogy minden iparág környezetbarát legyen. Ezért támogatjuk a környezetre legártalmasabb műanyag termékek kivezetését és a helyettesítő termékek piaci térnyerését – mondta György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár. A megvalósított fejlesztéseknek köszönhetően a vállalkozások teljes mértékben környezetbaráttá válhatnak.

Reklám