Évekbe telik majd, míg helyreáll az élővilág. Még nem tudni, ki a felelős a történtekért
Drámai látvány fogadta a vízügyi szakembereket december 13-án, miután bejelentést kaptak, hogy a Szigetszentmiklóson lévő csapadékvíz-csatorna kifolyójánál és a nádasban olajszennyező-
dés nyomai látszanak.
A helyreállítási munkálatok azonnal megkezdődtek a természetvédelmi szakértők bevonásával,
és megindult a nyomozás a felelősök után.
Mivel a területen található úszólápot természetvédelmi törvény védi, a legfontosabb szempont, hogy az élővilágot a lehető
legkisebb mértékben bolygassák meg. A természet regenerálódásához várhatóan évekre lesz szükség.
Immár több mint egy hete szakadatlanul zajlik a helyszín megtisztítása, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szakemberei
hat munkagéppel dolgoznak párhuzamosan.
Egy nap alatt több ezer liter szennyeződéstől tisztítják meg a területet. A megfeszített tempó indokolt: meg kell akadályozni, hogy az olajszármazékok a Ráckevei-Duna vizébe jussanak.






