Molnár Zsolt pártigazgató és Tóth Bertalan elnök legfőbb bizalmasai közé tartozott Legény Zsolt, ennek köszönhető, hogy az MSZP Országos Etikai és Fegyelmi Ügyek Tanácsának elnöki tisztségét rátestálta az országos elnökség – mondta egy szocialista forrásunk a múlt héten az ukrán határon cigarettacsempészésen ért Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei politikusról. Legény kiszolgálta a pártvezetés igényeit a fegyelmi testület élén, ha valakit ki akartak tenni a pártból, azt Legény és tanácsa ki is tette.
Az is ismert volt a párt berkeiben, hogy Legény számára a kelet-európai országokkal, illetve a határon túli magyar szervezetekkel történő kapcsolattartás indokával kért Tóth Bertalan elnök a Külügyminisztériumtól diplomata-útlevelet. Forrásaink szerint azonban a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetségnél, Beregszászon és Munkácson hírét sem hallották a szocialista politikusnak. Mint a lebukás után kiderült, Legény a gyakori látogatásai ellenére utazásai előtt nem is akkreditálta magát diplomata-útlevelével. Ez akkor sem történt meg amikor lebukott a Luzhanka ellenőrzőponton több tucat cigarettakarton csempészése közben, holott a magyar konzulátusra hivatkozott. Azt mondta, nem tudja, hogy került a cigaretta a csomagtartójába, csak úgy ott volt. Később több tanú jelenlétében, jól érthetően már azt mondta: „na jó, cigi van benne”. Tóth Bertalan pártelnöktől tegnap arról érdeklődtünk, mikor és milyen céllal kért diplomata-útlevelet Legény számára, ám a pártelnök lapzártánkig nem válaszolt.






