Szlovákiában őrizetben van a volt rendőrfőkapitány

Súlyos vádpontok

Krónika
  • 2020.11.06. - 03:14

Csütörtök reggel őrizetbe vették Tibor Gaspar volt szlovák országos rendőrfőkapitányt és az elit rendőrségi egységek korábbi három igazgatóját – írja az MTI.

A szlovák média értesülései szerint a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA) nyomozói a Tisztítótűz fedőnevű razzia során több gyanúsítottat vettek őrizetbe, akiket bűnszervezet létrehozása, megszervezése és működésének elősegítése, korrupciós ügyek, valamint hivatali jogkörrel való visszaélés elkövetésével gyanúsítanak. Tibor Gaspar mellett a nyomozók őrizetbe vették Peter Hraakot, a NAKA volt vezetőjét is. Tibor Gaspar 2018 tavaszán Ján Kuciak újságíró és jegyese meg­gyilkolása után kényszerült távozni a szlovák rendőrség éléről. Az őrizetbe vettek között van továbbá Marián Zatocha, a Szlovák Információs Szolgálat lehallgatásokért felelős egykori vezetője, Robert Krajmer, a rendőrség korrupcióellenes egységének volt parancsnoka és a rendőrség különleges pénzügyi egységének volt igazgatója, Bernard Slobodník is.

Reklám