Fidesz: A baloldal nem adott volna támogatást a családoknak

Belföld
  • 2020.09.03. - 12:27
Cikk borítókép
Gyurcsány Ferenc akarata érvényesültMH/Bodnár Patrícia

Ha a baloldalon múlt volna, akkor se a munkahelyek, se a családok nem kaphattak volna támogatást - reagált Tóth Bertalan (MSZP) nyilatkozatára a lapunkhoz eljuttatott közleményében a Fidesz.

Az a baloldal prédikál most, amely kormányzása alatt válságkezelés címen egymillió embert tett munkanélkülivé, sorozatosan emelte a rezsit, elvett az idősektől egy havi nyugdíjat és a gyermekesektől is elvette a családi adókedvezményt - írta a nagyobbik kormánypárt.

A közleményükben kiemelik, hogy ha a baloldalon múlt volna, akkor se a munkahelyek, se a családok nem kaphattak volna támogatást a koronavírus-járvány alatt, mert a baloldal elutasított minden az egészségügyi és a gazdasági védekezéshez szükséges intézkedést.

A magyar emberek egészségének és munkájának védelme helyett csak a politikai akciókkal és kamuvideók gyártásával voltak elfoglalva - írta a Fidesz.

Tóth Bertalan azt közölte: az MSZP a koronavírus-járvány társadalmi-gazdasági hatásainak kezelése érdekében védelmi javaslatcsomagot nyújt be az Országgyűlésnek, amelyben többek között a munkanélküli ellátás összegének növelését, a bértámogatási program folytatását és a koronavírustesztek ingyenességét kezdeményezi.

Reklám