Idén csökken, jövőre már emelkedik és 2022-re visszatér a krízis előtti szintre a világ olajkereslete, legalábbis a Goldman Sachs bankház közgazdászai szerint.
A keresletnövekedéshez a közlekedési eszközök üzemanyag-felhasználásának emelkedése és az állami infrastrukturális beruházások növekedése járul majd hozzá a legnagyobb mértékben – adta hírül tegnap a távirati iroda. A Goldman Sachs prognózisa szerint a világ olajkereslete az idén nyolc százalékkal csökken, jövőre hat százalékkal emelkedik és 2022-re éri el a krízis előtti szintet. „A keresletnövekedés már megkezdődött, elsősorban a kínai és az indiai gazdasági aktivitás élénkülésének köszönhetően” – írják a bank elemzői. A benzin kereslete növekszik majd a leggyorsabb ütemben.




