A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy javítsa a magyar demográfiai helyzetet, ehhez mind az infrastrukturális, mind pedig a szakmai háttér adott - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden a Szent János kórház felújított Budai Meddőségi Centrumának átadásán.
Kásler Miklós elmondta: az év első hónapjainak tendenciája kedvező volt, hiszen 5 százalékkal több gyerek született, mint az előző év azonos időszakában.
A miniszter úgy fogalmazott: 1100 évvel ezelőtt nagyjából kétszázezer magyar érkezett a Kárpát-medencébe; elindult a nemzetté válás, és azóta is a Kárpát-medence legnépesebb nemzete a magyar.
Mint elmondta, a magyarországi demográfiai helyzet évszázadokon át folyamatoson változott, és bizonyos társadalmi okokra visszavezethetően a párok egyre később kötnek házasságot, később vállalnak gyermeket, így minden hetedik pár esetében jelentkeznek meddőségi problémák.
MH/Bodnár Patrícia







