A koronavírus-járványban elhunytak 89 százaléka 65 év feletti

Belföld
  • 2020.06.08. - 18:40
koronavírus egészségügy
A kelet-európai országok egészségügye az uniós átlag felett teljesítMH/Hegedüs Róbert

Az idősek közül kerül ki a legtöbb koronavírussal fertőzött és elhunyt is - közölték a koronavirus.gov.hu oldalon hétfő délután.

A kormányzati portálon kiemelték: az eddigi 4014 igazolt fertőzött 45 százaléka, az elhunytak 89 százaléka 65 év feletti.

A 80 év feletti korosztály különösen veszélyeztetett, az elhunytak csaknem fele ebből a korosztályból kerül ki - tették hozzá.

Leginkább az időseket veszélyezteti a koronavírus
Leginkább az időseket veszélyezteti a koronavírus
Fotó: koronavirus.gov.hu

A koronavirus.gov.hu hétfő reggel azt írta: meghalt két idős, krónikus beteg és hattal, 4014-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon. Az elhunytak száma 548-ra nőtt. 2284-en már meggyógyultak.

Reklám