Ezerháromszázra csökkent az aktív koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon

Krónika
  • 2020.05.29. - 07:33
maszk, koronavírus, tömegközlekedés
Újabb 581 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést (képünk illusztráció)MH/Hegedüs Róbert

Újabb 25 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3841 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt újabb 8 krónikus beteg. Ezzel 517 főre emelkedett az elhunytak száma, 2024-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 1300 főre csökkent. Az aktív fertőzöttek 42 százaléka, az elhunytak 59 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti. 384 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 24-en vannak lélegeztetőgépen.

Reklám