Az új Bánk bán-előadás a Margit-szigeten debütál

A premier után több színház műsorra tűzi

Kultúra
  • 2020.05.19. - 00:55
Cikk borítókép
Vidnyánszky AttilaMH | MH

Augusztus 20-án mutatja be új Bánk bán-előadását a Coopera Vidnyánszky Attila (képünkön) rendezésében a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, mások mellett Molnár Levente, Mester Viktória, Fischl Mónika, Kováts Kolos és Bakonyi Marcell szereplésével.

A szervezők közlése szerint a produkcióban közreműködik a Kolozsvári Magyar Opera Zenekara, Kórusa és Balettkara, Kesselyák Gergely vezényletével. A pre­mier után az előadást színpadra állítják több hazai és határon túli helyszínen, köztük a Nemzeti Színházban, a debreceni Csokonai Színházban, a kaposvári Csiky Gergely Színházban és a Kolozsvári Magyar Operában. A Bánk bán erdélyi díszbemutatója augusztus 9-én lett volna a Csíksomlyón, azonban az augusztus 31-ig érvényben lévő korlátozások miatt az előadást 2021-re halasztották a szervezők.

Kapcsolódó cikkek
Reklám