Ünnepség nélküli emlékezés Ausztráliában

Krónika
  • 2020.04.30. - 02:13
Cikk borítókép
Ünnepség nélküli emlékezés AusztráliábanAFP/Peter Parks

Egy férfi figyeli a tengert a sydney-i Botany-öbölnél, azon a helyen, ahol sokak szerint 1770. április 29-én partra szállt James Cook brit felfedező.

A 250 éves évfordulóra egy emlékművet is felállítottak, ám a járvány miatt nem tartottak megemlékezéseket, mivel a kormány lemondott minden rendezvényt. A programok között szerepelt volna egy, a kapitány hajójának másolatán tett utazás a kontinens körül. Cook személye máig vitatéma az országban, hiszen megérkezése jelzi Ausztrália gyarmatosításának kezdetét, a felfedezett területet senki földjének nevezte el, holott akkor már több mint hatvanezer éve lakták a helyiek.

Reklám