A koronavírus-járvány miatt elhalasztják Stefan Wyszyński lengyel bíboros (képünkön) június 7-ére Varsóba tervezett boldoggá avatási ceremóniáját, amelynek új időpontját a járvány lecsillapodása után tűzik ki – közölte tegnap Kazimierz Nycz varsói érsek.
Mint felidézte: a Vatikán korlátozta a nagy létszámú vallási rendezvényeket és a pápai követek tevékenységét is. Ferenc pápa tavaly októberben, harminc évig tartó boldoggá avatási eljárás után nyitotta meg az utat Wyszyński bíboros boldoggá avatása előtt, elismerve egy, az ő közbenjárására történt csodát. A távirati iroda jelentése szerint Wyszyński viszonyítási pont volt a katolikus egyház és a kommunista rendszer közötti kapcsolatok, Lengyelország történelmi eseményeinek alakulásában a hidegháború időszakában. Nem tűrte a rezsimmel együttműködő békepapok tevékenységét, kiállt az ellenzék mellett, kereste a feszültségek feloldását.





