„Az óra még gyorsabban jár, mint korábban az Egyesült Királyság és az Európai Unió közötti jövőbeli kapcsolatokról zajló tárgyalásokon, de sajnálatosan egy centit sem haladtunk előre, ugyanis London a saját maga által választott szűk határidejű menetrend ellenére nem mozdul” – közölte Michel Barnier, a jövőbeni kétoldalú kapcsolatrendszerről szóló tárgyalások EU-s főtárgyalója pénteken Brüsszelben a tárgyalások legújabb, videokonferencián tartott fordulója után.
Tájékoztatása szerint az új kapcsolat részleteit illetően, mint például a kereskedelem vagy a halászat, a britek több megállapodást képzelnek el, amíg az unió egyetlen, átfogó megállapodást kíván kötni. A Downing Street pénteki tájékoztatása szerint az elégtelen uniós javaslatok miatt sikerült csak korlátozott előrelépést elérni. Időközben a Telegraph arról írt, hogy Boris Johnson brit kormányfő hétfőtől újra munkába áll. A miniszterelnök a kórházból való kiengedése óta Chequers-ben pihente ki magát – írta a lap.



