Nőtt az exporttöbblet februárban

Gazdaság
  • 2020.04.08. - 09:45
Cikk borítókép
A kereskedelmi háború miatt Kína exportjában csak minimális visszaesés várhatóAFP/Xinhua

Februárban az export euróban számított értéke 3,9 százalékkal, az importé 0,1 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A mérlegtöbblet 343 millió euróval, 1,118 milliárd euróra nőtt - jelentette kedden első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

 A kivitel 81 százaléka az Európai Unió tagállamaiba ment, és a behozatal 77 százaléka onnan érkezett.

Az év első két hónapjában az export 103,3 százalékkal, az import 101,3 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A 1,541 milliárd euró kéthavi exporttöbblet 382 millió euróval több, mint a múlt év azonos időszakában volt.
 

Kapcsolódó cikkek
Reklám