Az Agrárminisztérium kétmilliárd forintos keretösszeggel hirdetett pályázati felhívást a járványügyi kockázatok által leginkább sújtott és a leghatékonyabban védhető telepek sertés- és baromfiágazatainak járványvédelmi beruházásaira, azok támogatására – közölte Nagy István tárcavezető.
A miniszter kiemelte, az új felhívás célja a különböző állatbetegségek visszaszorítása az állattartó telepeken, különböző technológiai alkalmazások beszerzésének és kiépítésének támogatásával. Ennek keretében támogathatók például a járványvédelemhez kapcsolódó, építéssel járó beruházások, valamint építéssel nem járó, a járványvédelemhez kapcsolódó eszközök, gépek beszerzései is.




