Speciális állomásokat létesít az országos mentőszolgálat

Belföld
  • 2020.03.16. - 10:53
korona vírus koronavírus maszk mentős orvos beteg járvány
Képünk illusztráció!MH/Hegedüs Róbert

A mentőbajtársak egészségének megóvása érdekében úgynevezett mentesítő zónákat hozott létre az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) operatív törzse - közölte az OMSZ a Facebook-oldalán hétfőn.

Az intézkedés célja, hogy a koronavírus-gyanús betegeket szállító mentők kifejezetten erre a célra létrehozott telephelyen tudják elvégezni az eszközök pótlását és a fertőtlenítést.

A közlemény szerint a fővárosban létrehozott speciális mentőállomáson már több egység is készenlétben áll, és itt egyszerre akár hat mentőautó „ózongenerátoros fertőtlenítése” is lehetséges.
 

Reklám