Meghaladta a húszezret Olaszországban a koronavírus-fertőzöttek száma. Vasárnap estére újabb 2853 új fertőzöttet regisztráltak. Az elhalálozottak (1809) és gyógyultak (2335) számát is figyelembe véve az érintettek száma összességében így 24,747 – jelentette ki vasárnap esti sajtótájékoztatóján Angelo Borelli, a polgári védelmi hatóság vezetője. Házi karanténban 9268 személy van, és 1672-en szorulnak intenzív osztályon való ellátásra.
A fertőzöttek száma továbbra is Lombardia tartományban a legmagasabb, a jelenlegi fertőzöttek száma meghaladta a 10 ezret. Közel ötezren szorulnak orvosi ellátásra és 757 személy intenzív terápiára. Attilio Fontana, Lombardia kormányzója aggodalommal nyugtázza, hogy a koronavírus egyre több áldozatot szed, miközben a páciensek rendelkezésre álló kórházi ágyak telítődtek. A kormányzó a milánói vásár (Fiera di Milano) területén létesítene egy 500 fő ellátásra alkalmas egységet a betegek fogadására, jelenleg azonban hiányoznak a megvalósításhoz szükséges orvosi eszközök, lélegeztetőgépek. Szombaton a bergamói kórházból katonai repülőgéppel szállítottak két pácienst Szicíliába, a palermói kórházba. Giulio Gallera, a Lombardia tartomány jólléti tanácsosa kijelentése szerint, ha így folytatódik, akkor a helyzet visszafordíthatatlanná válik.
Christian Minelli / NurPhoto







