Új verzióra vált az Online Számla rendszer, április elsejétől a vállalkozások kizárólag a 2.0-ás XSD dokumentumtípussal küldhetik be számlaadataikat a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) – közölte tegnap lapunkkal az adóhatóság.
Az új verzió már fut, melyet a NAV az adatszolgáltatás 2.0-ás verzióját a számlázóprogram fejlesztőinek javaslatait is figyelembe véve készítette el. A frissített dokumentumtípus alkalmazása még nem kötelező, március végéig használható a XSD-séma régi verziója is. A gazdálkodók számára a verzióváltás nem jár gyakorlati felhasználói változással, kizárólag a számlázóprogramjukat kell felkészíteni. A számlázószoftver átállításának technikai lépéseiről az alkalmazott program fejlesztőjénél érdemes tájékozódni – tették hozzá.



