Idén már 215 ezer diák jelentkezett a Pénz7 programjaira, amelyek keretében tanórákon fejlesztik pénzügyi és vállalkozói ismereteiket – mondta tegnap az MTI-nek Nagy Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára a pénzügyi és vállalkozói témahét zárónapján Balassagyarmaton, amikor a Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnáziumban tartott előadást.
Nagy Balázs kiemelte, hogy míg 2015-ben, a program indulásakor 90 ezren csatlakoztak, tavaly már 200 ezer 7–11. évfolyamos diák regisztrált, és a résztvevők száma idén meghaladta a 215 ezret. Az iskolai tanórákon történő képzés önkéntes – tette hozzá. Fontosnak nevezte, hogy ebben az évben valamennyi helyszínen volt önkéntes vállalkozó.



