Két városban épül kompetenciaközpont

Magas szintű tudásbázis

Gazdaság
  • 2020.03.07. - 00:46

Fenntarthatósági kompetenciaközpontot hoz létre a Pannon Egyetem és a konzorciumi partnerei, közöttük a Mol abból a 4,775 milliárd forintos támogatásból, amit a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól nyertek – írta tegnap a távirati iroda.

A támogatásból a következő három évben létrehozzák a Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntarthatóság kompetenciaközpontot Veszprémben és Nagykanizsán. Az erről szóló szerződést a napokban írták alá. A központ legfőbb célja a magas szintű kutatás-fejlesztési infrastruktúra és tudásbázis kiépítése, valamint egy versenyképes K+F+I fejlesztőgárda felállítása. A fenntarthatósági kompetenciaközpont kiépítése idén márciusban indul, és várhatóan 2023 februárjában fejeződik be.

Reklám