Egyetlen fideszes sem kapott bizottsági elnöki posztot Terézvárosban

Megemelt illetmények

Belföld
  • 2020.02.28. - 05:06
Cikk borítókép
Soproni Tamás egyre több ügyben kénytelen magyarázkodniMH/Papajcsik Péter

Civil szervezetek támogatására több pénzt különített el csütörtökön elfogadott, 2020-as költségvetésében a momentumos vezetésű terézvárosi önkormányzat, mint amennyit korábban, ugyanakkor az egyházak támogatását negyvenmillióról tizenhétmillió forintra csökkentették – értesültünk.

A sajtó- és propagandaosztály költségvetésére 205 százalékkal szánnak többet. Alapjai­ban ugyanakkor a korábbi fideszes vezetés által készített 2019-es költségvetést fogadták el. Soproni Tamás polgármester ezt azzal indokolta, hogy 2020 a felkészülés éve lesz. A tegnapi ülésen kilencvenezer forinttal emelték meg a tanácsnokok és a bizottsági elnökök illetményét, míg a képviselői alapilletményt a minimálbérrel egyezően állapították meg. A külsős bizottsági tagok nettó ötvenezerrel forinttal kapnak többet. A négy önkormányzati bizottságban egyetlen fideszes sem kapott elnöki pozíciót, illetve a 38 bizottsági helyre csupán hat főt delegálhat a Fidesz–KDNP.

Reklám