Állami támogatás zöldberuházásokra

Fontos a robotizálás, továbbá az automatizáció

Gazdaság
  • 2020.02.26. - 00:21
Cikk borítókép
György László, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkáraMH/Purger Tamás

Négymilliárd forint értékben jelennek meg hamarosan zöld gazdaságfejlesztési pályázatok – jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára tegnap Székesfehérváron. György László a távirati iroda beszámolója szerint hangsúlyozta: a zöld gazdaságfejlesztési pályázattal a megújuló energia és az energiahatékonyság területén kapacitásfejlesztő vállalkozásokat segítik majd.

A kis- és középvállalkozások energetikai és energiahatékonysági programjára – amely azt szolgálja, hogy a cégek húsz-harminc százalékkal csökkentsék rezsijüket – jelenleg harminckétmil­liárd forintos keret áll rendelkezésre. A négymilliárd forintos zöld gazdaságfejlesztési program azt szolgálja, hogy ezt az igényt kiszolgáló kapacitások jöjjenek létre az országon belül. György László arról is beszélt: több mint negyvenmilliárd forint áll rendelkezésre arra, hogy a vállalkozások az ipar 4.0-érettségüket növeljék, vagyis robotizáljanak, automatizáljanak, átszervezzék folyamataikat annak érdekében, hogy az egy főre eső termelékenységet fokozzák. A tavaly indult Magyar multi programról elmondta: éves szinten tíz-tizenkét milliárd forint értékben támogatja a kormány valamivel több mint ötven magyar vállalkozás fejlesztését. Olyan cégeket keresnek, amelyek három egymást követő évben legalább évi húsz százalékkal növekedtek, vagy exportjukat éves átlagban ötven százalékkal növelték.

Reklám