A kormány kiemelten támogatja a kerékpáros infrastruktúra fejlesztését és azokat a programokat, amelyek ösztönzik az embereket az egyre több és biztonságosabb biciklizésre – mondta tegnap Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára tegnapi sajtótájékoztatón.
Schanda Tamás az MTI szerint kifejtette, hogy jelentős projektek valósulnak meg összesen kétszázmilliárd forint értékben a 2014 és 2020 közötti uniós fejlesztési időszakban, amely kétezer-száz kilométernyi önálló bicikliút kiépítését és további kétezer-száz kilométer kijelölését jelenti táblázással, felfestéssel a kisforgalmi közutakon. Ezáltal hamarosan több mint hatezer kilométer önálló kerékpáros létesítmény áll majd a biciklizők rendelkezésére hazánkban, a teljes kerékpározható úthálózat hossza pedig a tizenötezer kilométert is meg fogja közelíteni tíz év múlva – tette hozzá. Schanda Tamás ismertette, a tárca az idén is meghirdeti a Kerékpárral hét határon át pályázatot, a héten megjelenő kiírásra egy- vagy többnapos, határátlépéssel együtt járó kerékpáros túraprogrammal lehet pályázni – közölte az MTI.




