A MOL Fehérvár – a mérkőzés színvonalát tekintve csalódást keltő találkozón – 1–0-ra legyőzte az Újpestet a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, és 1–0-s összesítéssel továbbjutott.
A ZTE ledolgozta hátrányát harmadik ligás ellenfelével, a Lipóti SK-val szemben (5–1), végül 6–4-es összesítéssel maradt versenyben. A Mezőkövesd kettős győzelemmel jutott túl a Kaposváron, miután a hazai 2–1 után idegenben 3–1-re győzött. Ugyancsak kettős sikerrel ment tovább a Paks a Pécsi MSC ellen (a második mérkőzésen 1–0, összesítésben 3–1), a Puskás Akadémia a Békéscsabával szemben (3–0, ö.: 6–0), valamint az alacsonyabb osztályú csapatok párharcában a Dorog a III. Kerületi TVE (2–0, ö.: 6–1), az MTK pedig a Dunaújváros-PASE (2–0, ö.: 5–0). A legnagyobb izgalmat a szombathelyi összecsapás hozta, ahol a Bp. Honvéd 1–0-s előnnyel kezdett, a kilencven perc alatt a Haladás ledolgozta a hátrányát, de a hosszabbításban, idegenben lőtt góllal (2–1) az első osztályú együttes jutott tovább.



