Május végéig érvényesek a rezsiutalványok

Nyugdíjasok megbecsülése

Gazdaság
  • 2020.02.20. - 00:23
Cikk borítókép
Bártfai-Mager AndreaMH

A rezsiutalványok mintegy kilencvenkét százalékát használták fel húsz és félmilliárd forint értékben a nyugdíjasok – írta tegnap lapunknak a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter.

Bártfai-Mager Andrea ismertette, tízből kilenc utalványt a Magyar Postán váltottak be, míg a fennmaradó részt közvetlenül a szolgáltatóknál használták fel. Felhívta a figyelmet, hogy a kormány 2020. május 31-ig, azaz két hónappal meghosszabbította a rezsiutalványok felhasználási határidejét. A kormány tavaly nyújtotta megbecsülése jeleként a kilencezer forintos rezsiutalványokat a nyugdíjasoknak, amelyet a gazdaság jó teljesítménye tett lehetővé. Mint írta, az utalványokat földgáz- és villamosenergia-szolgáltatás kifizetésére lehet felhasználni, postai csekk befizetéséhez vagy közvetlenül a szolgáltató ügyfélszolgálatán adható át. A befizetésnél az utalványokon szereplő összeget kiegészíteni csak készpénzzel lehet, bankkártyával nem, és az utalvány készpénzre nem váltható, tette hozzá.

Reklám