Az azonnali fizetés márciusi bevezetésével a jelenlegi maximum négy óra helyett országon belül öt másodpercen belül jóváírják az átutalást a kedvezményezett számláján, és nemcsak munkanapokon, hanem nonstop elérhető lesz az év minden napján – mondta az Erste Bank központi operációjának vezetője egy háttérbeszélgetésen tegnap Budapesten.
Schreiber Réka elmondta: az Erste felkészült a rendszer bevezetésére, ami több milliárd forintba került. Az összeghatár tízmillió forint, az e feletti összegeket a mostani rendszer szerint kezelik – mondta. A tranzakciókat a bankok a számlacsomagnak megfelelően kezelik, többletdíjuk nem lesz. A rendszer az országon belüli forintátutalásokra terjed ki. Kitért arra, hogy a számlaszám helyett másodlagos azonosító használatával működhet az átutalás, ami lehet e-mail-cím, telefonszám vagy adószám. A választott azonosítót a számlavezető banknál regisztrálni kell – mondta. Ezt az azonosítót évenként meg kell erősíteni a fióknál. Az országos rendszert tesztelték, a tesztek 2019 júliusában indultak, idén folytatódnak.



