Az olimpiai címvédő Szász-Kovács Emese a női párbajtőrözők márciusi, budapesti Grand Prixversenyén visszatér, és megcélozza a tokiói részvételt.
A 37 éves sportoló, aki augusztusban adott életet ikreinek, a magyar szövetség honalapjának adott nyilatkozatában elárulta, hogy már hónapokkal ezelőtt elkezdte a fizikai edzéseket, és decemberben, az iskolázások során érett meg benne a végső elhatározás a visszatérésre. A tokiói olimpiára női párbajtőrben a magyar csapatnak már nincs reális esélye kijutni, így csak egyéni kvóta jöhet szóba, amelyet az áprilisi, madridi kvalifikációs versenyen lehet megszerezni. „Úgy gondolom, hogy tettem le annyit a pályafutásom során az asztalra, hogy megkapjam ezt a lehetőséget, amennyiben olyan a formám. De abban is biztos lehet mindenki, hogy amennyiben azt érzem, nem úgy megy a vívás, mint ahogy szeretném, akkor magamtól mondom majd azt, hogy ezt nem kell erőltetni.”



