Több mint hatvan év után először olvashatják el a kutatók azt a mintegy ezer levelet, amelyet a Nobel-díjas költő, drámaíró
T. S. Eliot (képünkön) írt múzsájához, Emily Hale-hez.
Az MTI jelentése szerint a dokumentumok rávilágítanak a költő Hale-hez fűződő kapcsolatára, és bensőséges részletekkel szolgálnak T. S. Eliot életéről és munkáiról. Anthony Cuda, a költő kutatója szerint a levelezés az évtized irodalmi eseménye lehet. Hale 1956-ban a Princeton Egyetem könyvtárának adományozta a leveleket azzal a megkötéssel, hogy bármelyikük hal meg előbb, csak ötven évvel a másikuk halála után lehet őket elolvasni. Eliot 1965-ben hunyt el, Hale négy évvel később. A dokumentumok feldolgozását vezető Daniel Linke kiemelte: a kutatók a világ minden tájáról érkeznek majd a könyvtárba, hogy tanulmányozhassák az anyagot, ugyanis online nem lesznek hozzáférhetők.




