Örüljetek, örvendjetek! címmel rendezi meg újévi gálaműsorát a Hagyományok Háza vasárnap a Müpában, az est Jézus születésének örömhírét állítja középpontjába.
Pál István Szalonna (képünkön) népzenész, a műsor szerkesztője az MTI-nek elmondta: olyan gálaműsort szeretett volna, amelyben Jézus születésének örömhírét a különböző nemzetiségű emberek hazaviszik. A fellépőket is eszerint válogatta össze, így érkeznek a Galga mentéről szlovák palócok, valamint Erdélyből, Kalotaszegről és Kibédről, a Kárpátalja Néptáncegyüttes és a Fölszállott a páva első gyerekévadának győztesei. Közreműködik továbbá Pál Eszter, Takács Éva és Agod Alíz, valamint a Magyar Állami Népi Együttes tánckara és zenekara is. Berecz András az egészet mesével és énektanítással köti össze, a legvégén pedig egy nagy, közös mezőségi tánccal zárnak. Az esemény fővédnöke Áder János köztársasági elnök.




