Putyin: Magyarországgal konstruktív a párbeszéd

Újévi üdvözlet

Külföld
  • 2019.12.31. - 04:35
Cikk borítókép
Vlagyimir Putyin orosz elnökMH/Hegedüs Róbert

A világ számos állam- és kormányfőjének küldött újévi üdvözletet Vlagyimir Putyin orosz elnök (képünkön) a Kreml honlapja szerint

Orbán Viktornak írott üzenetében kiemelte, hogy az orosz–magyar kapcsolatok, a különböző területekre kiterjedő konstruktív párbeszéd és együttműködés teljesen egybeesik a két országnak és polgárainak érdekével. Az orosz államfő francia és amerikai partnerének is megerősítette, hogy szívesen látja őket a jövő májusi győzelem napján, azaz a második világháborúban aratott győzelem 75. évfordulóját ünneplő moszkvai eseményeken. Donald Trumpnak írott üzenetében Putyin hangsúlyozta, hogy Oroszország és az Egyesült Államok történelmileg felelős a globális biztonság és stabilitás fenntartásáért, Moszkva ezért támogatja a kétoldalú kapcsolatok normalizálását. Putyin ma is évfordulót ünnepel, Borisz Jelcin akkori elnök húsz éve jelentette be lemondását és nevezte ki utódjának.

Reklám