Térítésmentesek lesznek a meddőségi kezelések

Megszűnő várólisták

Belföld
  • 2019.12.20. - 04:58

Január elsejétől ingyenessé válnak a meddőségkezelésben használt, jelenleg is kilencven százalékban finanszírozott gyógyszerek és meddőségi beavatkozások – jelentette be Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár.

Hozzáfűzte, 2020. július elsejétől ugyancsak ingyenes lesz a meddőségi vizsgálat a nők és a férfiak számára egyaránt. A területen eltörlik a teljesítmény-volumen korlátot, vagyis a jövőben nem lehetnek várólisták a meddőségkezelésben – tette hozzá az államtitkár. Az MTI tudósítása szerint Leszögezte: a kormány egységesen magas színvonalat és irányelveket szeretne látni a meddőség kezelésében, azért, hogy a problémával küzdő párok az országban mindenhol ugyanazt a magas színvonalú ellátást kapják. Beszámolt róla, hogy elkészült a Nemzeti Humán Reprodukciós Program tervezete, amelynek megtárgyalása a következő hónapok feladata lesz. Úgy fogalmazott, azt szeretnék, hogy Magyarországon minden vágyott gyermek megszülethessen, ha ez így lenne, nem lennének az országnak demográfiai problémái. Elhangzott: mintegy százötvenezer pár küzd meddőségi problémákkal, ők szeretnének gyermeket, gyermekeket, de valamilyen okból nem tud természetes úton gyermekük foganni.

Reklám